Gratisversand ab 29 €
Bis zu 2 Gratisproben
120 Tage Rückgaberecht

bareMinerals

Markenlogo von bareMinerals
bareMinerals Produkte

THE ORIGINAL CLEAN BEAUTY BRAND

Pioneers of “clean beauty” since 1995 with the launch of the iconic & bestselling ORIGINAL Loose Powder Foundation, bareMinerals continues to passionately create products which enhances the healthiest and brightest version of you. Offering clean, cruelty-free & vegan make-up that consciously improves the condition of skin instantly and over time, even the most sensitive skin.

bareMinerals Produkte

THE ORIGINAL CLEAN BEAUTY BRAND

Pioneers of “clean beauty” since 1995 with the launch of the iconic & bestselling ORIGINAL Loose Powder Foundation, bareMinerals continues to passionately create products which enhances the healthiest and brightest version of you. Offering clean, cruelty-free & vegan make-up that consciously improves the condition of skin instantly and over time, even the most sensitive skin.

Alle Produkte

61 Artikel
61 Artikel
MYSTERY
bareMinerals
Strength & Length • Mascara
€ 21,74
UVP€ 28,08 (-23%)
8 ml (€ 27,18 / 10 ml)
MYSTERY
bareMinerals
Loose Mineral • Lidschatten
€ 17,69
UVP€ 22,36 (-21%)
0.57 g (€ 310,35 / 10 g)
MYSTERY
bareMinerals
Blooming Blush • Rougepinsel
€ 20,99
UVP€ 29,12 (-28%)
1 Stk (€ 20,99 / 1 pcs)
MYSTERY
bareMinerals
Supreme Finisher • Puderpinsel
€ 24,15
UVP€ 34,32 (-30%)
1 Stk (€ 24,15 / 1 pcs)
MYSTERY
bareMinerals
Max Coverage • Concealerpinsel
€ 16,56
UVP€ 23,92 (-31%)
1 Stk (€ 16,56 / 1 pcs)
MYSTERY
bareMinerals
Smoothing Face • Foundationpinsel
€ 24,49
UVP€ 33,28 (-26%)
1 Stk (€ 24,49 / 1 pcs)
MYSTERY
bareMinerals
Original Beautiful Finish • Foundationpinsel
€ 27,37
UVP€ 37,44 (-27%)
1 Stk (€ 27,37 / 1 pcs)
MYSTERY
+1 mehr
bareMinerals
Shimmer • Lidschatten
ab € 16,46
UVP€ 22,36 (-26%)
0.57 g (€ 288,77 / 10 g)
MYSTERY
bareMinerals
Matte • Lidschatten
ab € 16,99
UVP€ 22,36 (-24%)
0.57 g (€ 298,07 / 10 g)
MYSTERY
bareMinerals
All-Over Face Colour • Bronzingpuder
ab € 22,07
UVP€ 29,12 (-24%)
0.85 g (€ 259,65 / 10 g)
MYSTERY
+6 mehr
+3 mehr
bareMinerals
Gen Nude Powder Blush • Rouge
ab € 22,89
UVP€ 32,24 (-28%)
6 g (€ 38,15 / 10 g)
MYSTERY
bareMinerals
Mineral Veil • Fixierpuder
ab € 24,70
UVP€ 37,96 (-35%)
9 g (€ 27,44 / 10 g)
MYSTERY
bareMinerals
Prime Time Hydrate & Glow • Primer
€ 26,99
UVP€ 36,40 (-26%)
30 ml (€ 899,67 / 1 l)
Seite2von2